Zakup

Zakup nowego łózka – o czym należy pamiętać?

Najważniejszym sprzętem w każdej sypialni jest oczywiście łóżko. To w nim wypoczywamy po ciężkim dniu i nabieramy sił do ponownych zmagań. Warto zainwestować w dobrej klasy, trwały i wygodny materac oraz odpowiednio dobraną do niego konstrukcję łóżka. Wybierając idealny materac warto pamiętać, iż lepiej jest, gdy nie jest on równomiernie twardy na całej powierzchni. Dla naszego kręgosłupa najzdrowsze są materace, które są bardziej twarde w okolicach lędźwiowych kręgosłupa i w okolicach ud.

Materac powinien być natomiast miękki pod łydkami oraz barkami. Na rynku oferowane są dziś materace, które posiadają nawet 7 zróżnicowanych stref twardości, dzięki czemu mogą dopasowywać się optymalnie do budowy organizmu człowieka. Jeżeli materac ma być stosowany w podwójnym łóżku wówczas należy testować go we dwoje.

Wybór materaca zbyt małego może zepsuć noc obojgu. Istotna jest również długość materaca. Przyjmuje się ogólnie zasadę, że najlepiej, gdy materac jest przynajmniej o 20 cm dłuższy, niż wynosi wzrost śpiącego.