Poradniki

Jak dobrać odpowiedni stelaż?

Wybierając dobry materac trzeba również pamiętać o tym, by dobrać do niego odpowiedni stelaż. Stelaż bardzo często bywa pomijany ze względu na oszczędności. Można go łatwo zastąpić zwykłymi deskami. Warto jednak pamiętać, iż to właśnie odpowiedni stelaż ma fundamentalne znaczenie, gdy chodzi o wygodę naszego łóżka. Stelaż ma wiele zalet, wśród których wymienić trzeba przede wszystkim odpowiednią sprężystość.

Stelaż stanowi podparcie dla materaca, a w przypadku silnego nacisku amortyzuje również naprężenia. Komfort snu na łóżku ze stelażem i bez stelaża jest nieporównywalny. Kolejną zaletą jest ta różnica, że w przypadku materaca nie mamy możliwości regulowania twardości, a w przypadku stelaża owszem.

Stelaż można regulować dzięki wbudowaniu w jego konstrukcję odpowiednich ograniczników. Dzięki nim twardość może być regulowana szczególnie w środkowej materaca, czyli tej, która jest najbardziej narażona na obciążenie podczas snu. Regulować można również wysokość zagłówka i podnóżka, ustawiać je pod kątem.